Nordstjärnan 21-23/7 2023 Timrå, (sidan uppdateras löpande).

Välkommen till klubbens nordligaste rasspecialutställning för Briard och Picard.
I samband med utställningen kommer exteriörbeskrivning samt klubbmästerskap i Rallylydnad arrangeras. Rallylydnaden går av stapeln på Njurunda Brukshundklubb. Mer info och direktlänkar för anmälan finns under respektive knapp nedan.

Tanken är att vi ska fylla hela helgen med roliga aktiviteter för våra härliga hundar.
Förhoppningsvis blir det en helg att minnas för hela familjen.
Vi tänker oss att vi fyller på aktiviteter allt eftersom när ni kommer in med era önskemål. Det kan vara MH, MT, nosework eller bruksmoment. Vi tar gärna emot era önskemål kollar möjligheterna för genomförande
men kan inte lova att allt kan få plats under en helg.
Är det något som du känner att du vill och kan bidra med tar vi tacksamt emot din kraft. Vid idéer, frågor eller om ni vill hjälpa till mail: real81@hotmail.com
Hederspriser mottages tacksamt, kontakta Therese på ovan mail.